Top 3 miejsca w Algarve dla fanów natury

You are currently viewing Top 3 miejsca w Algarve dla fanów natury

Algarve na południu Portugalii, to świetne miejsce dla fanów natury. Oprócz licznych plaż, niesamowitych klifów znajdują się tutaj też piękne parki narodowe pełne zwierząt oraz lokalnych roślin. Są to idealne miejsca na piesze wędrówki czy zorganizowane wycieczki statkiem lub jeepem. Poznaj top 3 miejsca w Algarve dla fanów natury.

Park Narodowy Ria Formosa

Rejs katamaranem po parku naturalnym Ria Formosa na południu Portugalii w Algarve wycieczka fakultatywna

Ria Formosa National Park jest jednym z największych parków narodowych Algarve. Jest to piękny obszar, który obejmuje wybrzeże Algarve, od Faro do Vila Real de Santo Antonio

Park składa się z pięciu wysp i siedmiu przybrzeżnych lagun, z pięknymi plażami.

Oprócz wędrówek pieszych, w parku można uprawiać turystykę wodną, taką jak nurkowanie, żeglowanie, łowienie ryb i obserwowanie ptaków.

Park obejmuje różne ekosystemy, w tym słodkie i słone akweny, bagniste przestrzenie, zatoczki i wysokie wydmy. Jest to wspaniałe miejsce dla fanów natury. Możesz tutaj podziwiać różne ptaki, w tym flamingi.

Do parku Ria Formosa możesz wybrać się na kilkugodzinny katamaranem z Faro. 

Serra de Monchique

Panoramia miasta Monchique w Algarve na południu Portugalii

Serra de Monchique jest górskim obszarem w Algarve, który jest idealnym miejscem dla fanów natury i pieszych wycieczek. Najwyższy szczyt, Fóia, ma 902 metry n.p.m. Ze szczytu można podziwiać piękną panoramę Algarve.

Warto odwiedzić również pobliskie miasteczko Monchique pełne urokliwych domków. Można tutaj też zobaczyć skarb narodowy narodowy Portugalii – dąb korkowy. Warto też spróbować lokalnych alkoholi – medronho i melosa

Parque Natural do Sudoeste Alentejano e Costa Vicentina

Dzikie wybrzeże zachodniego Algarve w południowej Portugalii okolice Sagres

Parque Natural do Sudoeste Alentejano e Costa Vicentina jest to kolejny piękny park narodowy, który obejmuje południowozachodnie wybrzeże Algarve. Wybrzeże jest niezwykle piękne, a w parku znajdują się piękne plaże, skaliste klify, bardzo cenne gatunki roślin i zwierząt.

Dodaj komentarz