Wodne szaleństwo – poznaj aquaparki w Algarve

You are currently viewing Wodne szaleństwo – poznaj aquaparki w Algarve

Algarve na południu Portugalii to rewelacyjne miejsce wakacyjne nie tylko dla fanów plażowania ale również dla osób kochających wodne szaleństwo. W Algarve znajdziecie cztery parki wodne – Aquashow, Slide and Splash, Aqualand i Zoomarine Algarve – które będą świetną atrakcją zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Zobacz jak wyglądają parki wodne w Algarve, ile kosztuje wstęp oraz gdzie kupić bilet online. 

Aqualand w Alcantarilha

Aqualand to park wodny zlokalizowany w miejscowości Alcantarilha. Jedną z największych atrakcji parku jest najwyższa zjeżdżalnia wodna w Portugalii (36 metrów) zwana Kamikaze. Tak wysokiej zjeżdżalni nie znajdziesz w żadnym innym parku. Kolejną wyjątkową zjeżdżalnią jest Banzai Boggan, na której zjeżdżasz bardzo szybko po powierzchni z włókna szklanego z wysokości 23 metrów. W Aqualand znajduje się też strefa dla małych dzieci. 

Cena biletu do Aqualand wynosi 29 € dorośli oraz 21 € dzieci (5-10 lat) oraz seniorzy (65+).

Parki wodne w Algarve aquapark Aqualand
Park wodny Aqualand

Aquashow w Quarteira

Park wodny Aquashow znajduje się w Quarteira. Jedną z ich atrakcji jest 740-metrowa wodna kolejka górska. Kolejną atrakcją jest długa na 129 metrów i wysoka na 32 metry zjeżdżalnia Free Fall. Inne wyjątkowe zjeżdżalnie to River Slide, White Fall i Twin Space Shuttle. W Aquashow odbywają się też pokazy zwierząt. 

Cena biletu do Aquashow wynosi 32 € dorośli oraz 23 € dzieci (5-10 lat) oraz seniorzy (65+).

Algarve z dziećmi Aquasho park wodny w Algarve
Park wodny Aquashow w Quarteira

Slide and Splash w Lagoa

Park wodny Slide and Splash znajduje się w pobliżu miejscowości Lagoa. Jedną z jego atrakcji jest Czarna Dziura, zjeżdżalnia wodna tak ciemna, że nie będziesz wiedzieć, kiedy skręcasz w lewo, czy w prawo. Inne atrakcje to Big Wave, Disco River i Kamikaze. Ponadto są też pokazy zwierząt. 

Cena biletu do Slide and Splash wynosi 30 € dorośli oraz 21 € dzieci (5-10 lat) oraz seniorzy (65+).

Parki wodne w Algarve Slide and Splash Lagoa
Park wodny Slide and Splash Lagoa

Zoomarine w Guia

Park wodny Zoomarine znajduje/-ą się w Guia. Ten rodzinny park koncentruje się wokół życia morskiego. W parku organizowane są edukacyjne pokazy zwierząt, z delfinami, fokami, lwami morskimi i nie tylko. W Zoomarine jest też opcja pływania z delfinami za dodatkową opłatą. Oprócz pokazów w Zoomarine znajdziemy również park wodny z wieloma zjeżdżalniami.  Ponadto Zoomarine ma inne rozrywki, takie jak statek piracki i gigantyczne koło

Cena biletu do Zoomarine wynosi 35 € dorośli oraz 25 € dzieci (5-10 lat) oraz seniorzy (65+).

Park dinozaurów w Zoo Marine Guia Algarve
Park morski Zoomarine w Guia

Dodaj komentarz