Najpopularniejsze wycieczki w Algarve

You are currently viewing Najpopularniejsze wycieczki w Algarve

Algarve to region południowej Portugalii, który oprócz pięknych, piaszczystych plaż oraz gorącego słońca, ma moc atrakcji w postaci zorganizowanych wypraw, z których na pewno warto skorzystać. Poznaj najpopularniejsze wycieczki w Algarve według popularnego portalu do rezerwacji atrakcji online Getyourguide

Gdzie rezerwować wycieczki w Algarve online?

Wycieczki w Algarve i nie tylko możesz zarezerwować online na Getyourguide. Getyourguide jest popularnym, międzynarodowym portalem, na którym znajdziesz większość ofert lokalnych firm portugalskich w bardzo dobrych cenach oraz często w promocjach. Możesz tutaj też kupić bilety do popularnych atrakcji a także transfery czy lekcje np.surfingu. Plusem jest to, że każda aktywność jest oceniana przez innych podróżujących oraz Getyourguide dzieli wycieczki na kategorie co pozwala wybrać tą najbardziej interesującą.

Getyourguide jest bezpiecznym portalem gdzie większość wykupionych wycieczek można bezpłatnie anulować w razie zmiany planów na 24 godziny przed rozpoczęciem. Oto zestawienie najpopularniejszych wycieczek w Algarve.

1. Benagil: Wycieczka kajakowa do jaskini Benagil

Zwiedzanie jaskini i grotos kajakiem na Przylądku Św. Wawrzyńca w Algarve na południu Portugalii

Jaskinia Benagil to jedna z najbardziej rozpoznawalnych, naturalnych atrakcji nie tylko samego Algarve ale też i całej Portugalii. W lecie można się spodziewać tutaj tłumów turystów starających się dostać do jaskini łodzią, kajakiem, na desce lub nawet wpław. Zwiedzanie jaskini jest możliwie tylko z poziomu oceanu.

Zejście na małą plażę dostępną w środku jaskini nie jest możliwe jeżeli będziemy robić rejs statkiem. Łodzie ze względów bezpieczeństwa mogą tylko wpłynąć na chwilę do środka, ale nie mogą zatrzymywać się na plaży. Dlatego największą popularnością cieszą się wyprawy kajakowe do jaskini Benagil z przewodnikiem zaczynające się bezpośrednio z plaży Benagil. Poniżej znajdziesz link do najpopularniejszej i najlepiej ocenianej wycieczki kajakowej do jaskini. 

PORADA: Aby uniknąć tłumów postarajcie się zarezerwować jak najwcześniejszą godzinę wycieczki. 

2. Albufeira: Zwiedzanie jaskini Benagil i obserwacja delfinów łodzią motorową

Wycieczka łodzią do jaskini morskiej Benagil w Algarve z obserwacją delfinów na południu Portugalii top atrakcja

Ta 2,5 godzinna wycieczka to rewelacyjna opcja dla rodzin z dziećmi czy starszych osób, które mają ochotę na komfortowy rejs motorówką do jaskini Benagil połączony z obserwacją dzikich delfinów. Są to dwie, świetne atrakcje połączone w jeden, atrakcyjny pakiet. Start wycieczki z Mariny w mieście Albufeira. Poniżej znajduje się link do wyprawy.

3. Lagos: Rejs łodzią na przylądek Ponta da Piedade

Zwiedzanie jaskiń i formacji skalnych łodzią w Algarve Ponta da Piedade Lagos Portugalia

Ponta da Piedade czyli Przylądek Miłosierdzia to piękne formacje skalne znajdujące się w pieszej odległości od miasta Lagos. Miejsce to słynie z niesamowitych widoków na wybrzeże oraz ocean. Znajduje się tu piękny, skalisty masyw, który jest otoczony przez groty i jaskinie, które można zwiedzać z poziomu oceanu. Do wyboru mamy wycieczki kajakiem, statkiem lub na desce SUP. Zdecydowanie popularną opcją jest rejs łodzią. Poniżej znajdziesz link do najpopularniejszej wyprawy łodzią do Przylądka Miłosierdzia,

4. Faro: Wycieczka katamaranem po wyspach parku Ria Formosa

Rejs katamaranem po parku naturalnym Ria Formosa na południu Portugalii w Algarve wycieczka fakultatywna

Park Ria Formosa to naturalny park krajobrazowy na południu Portugalii. Biegnie wzdłuż wybrzeża Algarve na długości około 60 km i jest otoczony przez łańcuch wysp. Park jest domem dla wielu gatunków ptaków i małych zwierząt. Jest jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie, słynącym z imponujących widoków, wyjątkowych przyrodniczych skarbów i różnorodnych roślinności. Nic więc dziwnego, że jest to popularne miejsce wycieczek.  Warto wybrać się na rejs katamaranem po wyspach parku rozpoczynający się w Faro. Poniżej znajdziesz link.

5. Park przyrody Sagres: Sunset Tour jeepem

Wycieczka jeepem po parku naturalnym w Sagres Algarve na południu Portugalii

Okolice Sagres to region rewelacyjny dla fanów dzikiej przyrody i mniejszego ruchu turystycznego. Znajduje się tutaj park Parque Natural do Sudoeste Alentejano e Costa Vicentina słynący z pięknych plaż i niesamowitych klifów. Część parku jest trudno dostępna dla normalnego samochodu, warto więc wybrać się na wycieczkę jeepem z lokalnym przewodnikiem, który odkryje tajemnice Przylądka Św, Wincentego. Sagres również jest znane z najpiękniejszych zachodów słońca. Będzie to zatem niesamowita uczta dla oczu jak i duszy.

Dodaj komentarz