Co robić w Algarve? Poznaj TOP 10 aktywności, których warto spróbować na południu Portugalii

You are currently viewing Co robić w Algarve? Poznaj TOP 10 aktywności, których warto spróbować na południu Portugalii

Algarve to region południowej Portugalii, który jest znany z pięknych plaż, wspaniałej natury i świetnej kuchni lokalnej. Zobacz co warto zrobić będąc w Algarve. Oto lista aktywności, które warto spróbować będąc na południu Portugalii.

1. Wycieczki statkiem po wybrzeżu Algarve

Zwiedzanie wybrzeża Algarve statkiem lub katamaranem to jedna z najwygodniejszych form  zwiedzania. Najbardziej popularne są wycieczki łodzią do Jaskinii Benagil (Algar de Benegil), Ponta da Piedade w Lagos i po wyspach parku przyrody Ria Formosa. Wycieczki statkiem są dostępne w każdym głównym mieście Algarve. Zobacz nasz propozycje poniżej.

2. Park morski Zoomarine

Park dinozaurów w Zoo Marine Guia Algarve

Park morski Zoomarine to rewelacyjna zabawa dla każdego. W parku znajduje się ogrom atrakcji zarówno dla starszych jak i młodszych odwiedzających. Główną zaletą zoo są pokazy zwierząt – fok, delfinów i lwów morskich. Za dodatkową opłatą można popływać z delfinami. Kup bilety do Zoomarine poniżej.

3. Oglądanie delfinów

Bardzo popularną aktywnością jest wybranie się na oglądanie delfinów często połączone ze zwiedzaniem jaskiń. Operatorzy dają gwarancję zobaczenia delfinów. Poniżej nasze rekomendacje wycieczek.

4. Piesze wycieczki po klifach

Algarve to przepiękna przyroda, wysokie klify oraz magiczne plaże. W Algarve znajdują się dwa piesze szlaki, które biegną przez główne punkty widokowe regionu. Dowiedz się wiecej o pieszych szlakach Siedem Wiszących Dolin oraz Rota Vincentina.

Oznaczenie szlaku Trilho dos Pescadores Rota Vincentina
Oznaczenie szlaku pieszego Rota Vincentica w Algarve

 

5. Pływanie kajakiem po oceanie

Pływanie kajakiem po oceanie to świetna opcja na aktywne poznawanie regionu. Jako, że znajomość lokalnych wód bywa przydatna, warto się wybrać na zorganizowaną wycieczkę kajakiem z przewodnikiem. Najlepsze miejsca do odwiedzenia kajakiem to jaskinia Benagil, formacje skalne Ponta de Piedade oraz purpurowe jaskinie przy plaży Praia da Ingrina, w Vila do Bispo. Poniżej rekomendowane przez nas wycieczki kajakowe.

6. Stand up paddle (SUP)

Pływanie na desce stand up paddle to jedna z popularnych aktywności w Algarve. Jeżeli jeszcze nie próbowaliście, to jest to świetne miejsce żeby rozpocząć swoją przygodę z SUP. W Algarve są opcje brania lekcji oraz zwiedzania jaskiń na desce. Poniżej kilka sugestii aktywności.

7. Surfing

Algarve to również świetne miejsce dla sufrerów. W szczególności okolice Sagres, to rewelacyjne warunki do pływania na desce zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Poniżej możesz wykupić lekcje surfingu dla początkujących.

8. Degustacja wina

Algarve jest znane z świetnych win w przystępnej cenie. Warto skosztować zielonego, portugalskiego wina, vinho verde. Nie ma lepszego sposobu na poznanie tajników lokalnych trunków jak degustacja win. Zobacz poniższe oferty i wybierz najlepszą dla siebie.

9. Safari off-road wycieczka jeepem

Świetnym sposobem na poznanie dzikiej części Algarve jest wybranie się na wycieczkę off road jeepem. Poniżej kilka rekomendacji wycieczek jeepem. 

Dodaj komentarz