Gdzie można zobaczyć delfiny w Algarve?

You are currently viewing Gdzie można zobaczyć delfiny w Algarve?

Delfiny w Algarve

Delfiny to jedne z najbardziej niesamowitych i inteligentnych ssaków. Delfiny to również jedna z wielkich, naturalnych atrakcji w Portugalii. Oglądanie delfinów to rewelacyjny sposób na spędzenie czasu zarówno w gronie rodzinnym, ze znajomymi czy solo. Na południu Portugalii można obejrzeć delfiny na oceanie w ich naturalnym środowisku lub wybrać się do parku wodnego Zoomarine, gdzie organizowane są pokazy oraz opcja popływania z delfinami w basenie.  

W tym artykule dowiesz się gdzie można zobaczyć delfiny w Algarve. Czytaj dalej!

Albufeira

Obserwacja dzikich delfinów podczas rejsu katamaranem w Albufeira Algarve w Portugalii

Jeżeli szukacie wycieczek z możliwością obserwacji delfinów z Albufeira, to polecam Wam w szczególności dwie poniższe opcje.

Rewelacyjną ofertę oglądania delfinów w Albufeira ma firma Dream Wave Algarve. W ramach około 2 godzinnej wycieczki łodzią motorową będziecie mogli nie tylko podziwiać skaczące delfiny, ale również zobaczyć najsłynniejszą na południu Portugalii jaskinię Benagil oraz przepiękną plażę Praia da Marinha. W ramach wycieczki przewidziana jest też przerwa na kąpiel w oceanie. Start wyprawy w porcie Marina de Albufeira. Koszt rejsu od 34 euro/osoba. Sprawdź dostępność wycieczki oraz aktualne ceny poniżej. 

Kolejną firmą wartą polecenia oferującą wycieczki z portu Albufeira jest Algar Experience. Z Algar Experience wybierzecie się w 2-godzinny rejs katamaranem w poszukiwaniu delfinów wzdłuż wybrzeża Algarve. Koszt rejsu od 29 euro/osoba. Sprawdźcie dostępność wycieczki oraz aktualne ceny poniżej. 

Lagos

Na rejs łodzią z obserwacją delfinów z Lagos możecie wybrać się z firmą Sealife. Podczas 1,5-godzinnej wycieczki wraz z profesjonalnymi biologami morskimi wypatrywać będziecie bawiących się delfinów. Cena za rejs od 40 euro/osoba. Sprawdźcie dostępne terminy i aktualne ceny poniżej. 

Portimão

Świetną propozycję wycieczki łodzią z Portimao ma firma Atlantis Tours. Oprócz obserwacji delfinów firma zabierze Was w 2-godzinny rejs do jaskini Benagil a to wszystko połączone z przepięknym zachodem słońca. Cóż można chcieć więcej? Najlepsze, naturalne atrakcje Algarve w jednym pakiecie. Cena rejsu od 37 euro/osoba. Sprawdźcie dostępność miejsc i aktualne ceny poniżej. 

Vilamoura

Jeżeli przebywacie akurat w Vilamoura, to będziecie również mieli opcję obejrzenia delfinów połączoną ze zwiedzaniem jaskini Benagil. Na wycieczkę zabierze Was firma Nauticdrive. Cena rejsu od 39 euro. Poniżej możecie zobaczyć aktualne terminy wycieczek oraz ceny.

Faro

Aby zobaczyć delfiny w okolicach Faro polecam wybrać się na rewelacyjny, 2,5-godzinny rejs z firmą Ocean Vibes Algarve. W ramach wycieczki będziecie mogli zobaczyć jeden z przepięknych parków naturalnych Ria Formosa oraz obejrzeć leżące w nim  wyspy Culatra oraz Deserta. Wycieczka rozpoczyna się w porcie Faro. Cena od 60 euro/osoba. Dostępność rejsu oraz aktualne ceny poniżej.

Dodaj komentarz