TOP 3 atrakcje w Algarve, dla fanów jaskiń

You are currently viewing TOP 3 atrakcje w Algarve, dla fanów jaskiń

Algarve to region w południowej  Portugali, znany z pięknych plaż, gorącego słońca i uroczych miasteczek. Ale to nie wszystko, co Algarve ma do zaoferowania. Region ten to prawdziwy raj dla fanów przyrody, który skrywa w sobie wiele cudów natury, które warto odwiedzić, aby cieszyć się jego pięknem. W tym artykule pokażę Ci 3 atrakcje w Algarve, które musisz zobaczyć jeżeli jesteś fanem formacji skalnych i jaskiń.

Jaskinia Benagil w Lagoa

Wycieczka łodzią motorową do jaskini morskiej Benagil w Algarve Portugalia

Jaskinia Benagil w Lagoa w Portugalii jest jedną z najbardziej znanych i popularnych jaskiń w Europie i jedną z największych atrakcji naturalnych Algarve. Jaskinia ma dziwaczny kształt, z otworem w dachu, który oświetla wnętrze i sprawia, że wygląda jak bajkowa jaskinia.

Turyści mogą dostać się do jaskini Benagil płynąc łodzią, kajakiem, na desce SUP lub płynąc wpław jako, że jaskinia znajduje się około 100 metrów od plaży. Wnętrze jaskini jest często pełne turystów chcących zrobić zdjęcie i nacieszyć się małą plażą znajdującą się w środku.

Wycieczkę do Benagil warto połączyć ze zwiedzaniem i odpoczynkiem na leżacej nieopodal plaży Praia da Marinha. 

Przylądek Miłosierdzia w Lagos - Ponta da Piedade

Przylądek Miłosierdzia Algarve formacje skalne na oceania atrakcja Lagos

Ponta da Piedade czyli Przylądek Miłosierdzia to piękny, wapienny szczyt w północnej części Algarve w Portugalii. Znajduje się na południowo-zachodnim krańcu lądu, w nadmorskim miasteczku Lagos. Jest to jeden z najbardziej malowniczych punktów widokowych w regionie, a jego spektakularne skały i klify u podnóża są popularnym celem turystycznym.

Do Ponta da Piedade można się dostać samochodem lub zrobić sobie spacer pieszo z Lagos. Do przylądka prowadzi malowniczy szlak pieszy prosto z centrum miasta biegnący przez najbardziej urokliwe plaże w tym przez bardzo znaną Praia do Camilo.

Polecane wycieczki do Ponta de Piedade:

Algar Seco w Carvoeiro

Top naturalne atrakcje Algarve Portugalia Algar Seco Carvoeiro Boneca

Algar Seco to piękny kompleks skalny, który znajduje się w miasteczku Carvoeiro. Zbudowany jest z tuneli, przejść i jaskiń wykutych w żółtych wapiennych skałach wybrzeża Algarve. To miejsce, którego nie można przegapić będąc na południu Portugalii.

Tunele skalne Algar Seco w Carvoeiro top atrakcja naturalna Algarve
Tunele skalne Algar Seco w Carvoeiro Algarve 

 

Możesz spędzić tam kilka godzin eksplorując skały i jaskinie wypełnione skamieniałościami, pływając w naturalnym skalnym basenie i ciesząc się drinkiem w Barze Boneca znajdującego się obok tunelu z jaskinią o tej samej nazwie. 

Algar Seco możesz też podziwiać z poziomu oceanu w szczególności jeżeli wybierzesz się na jeden z rejsów do jaskini Benagil np. z miasta Portimão.

Rekomendowane wycieczki z Portimão:

Dodaj komentarz